دوره های PET

دوره آمادگی برای آزمون  Preliminary English Test  شامل ۴ ترم است و غالبا در کلاس‌های گروهی برگزار می‌شود. منبع اصلی آموزش در این دروه کتاب  Cambridge PET است.در واقع این دوره مروری‌ست بر آنچه زبان‌آموزان طی ۴ دوره اصلی رده سنی نوجوانان آموخته‌اند. سطح دانش زبانی مورد سنجش در این دوره در حد سری کتاب‌های  Got It است. هدف اصلی این دوره آماده‌سازی نوجوانان برای شرکت در آزمون بین‌المللی PET است. به دست آوردن نمره‌ای درخور در این دوره، انگیزه‌ای برای ادامه مسیر زبان‌آموزی و رسیدن به درجات و مدارک بالاتر است. همچنین قبولی در این دوره می‌تواند میزانی برای سنجش نحوه عملکرد زبان آموز تا این سطح باشد.
آزمون B1 Priliminary یا همان  PET توسط دانشگاه کمبریج طراحی شده و مناسب برای افرادی است که در سطح متوسطی از زبان انگلیسی قرار دارند. مدرک آزمون PET دانشگاه کمبریج ضامن آمادگی شخص برای ایجاد ارتباطات روزانه خود به زبان انگلیسی است. این آزمون که در سال ۱۹۸۰ طراحی شده است، برای سنجش دانش عمومی زبان انگلیسی تا سطح  B1 است. عمده مخاطبین این آزمون بزرگسالان و دانش‌آموزان مدارس هستند. به واسطه‌ی همین دسته‌بندی، دو نوع آزمون PET ‌وجود دارد که تنها تفاوت این دو در این است که نوع موضوعات مخصوص دانش‌آموزان نسبت به شرایط سنی و همچنین علایق آن‌ها دسته بندی شده است.
آزمون PET به لحاظ سطح یک ردخ بالاتر از آزمون KET است. قبولی در این آزمون به منزله‌ی تسلط زبان آموز بر مهارت‌های چهارگانه زبان، گرامر و لغت در سطح برقراری ارتباط در موقعیت‌های مختلف کاری و اجتماعی در یک جامعه انگلیسی زبان است.
موارد آزمون PET‌ مانند مراحل آزمون KET است. در بخش  Reading آزمون‌دهندگان با درک نظر کلی نویسنده، توانایی‌های خود را در کسب اطلاعات از متون کوتاه نشان می‌دهند. در بخش Writing‌ داوطلبان بایستی نظرات، انتقادات خود را بشکل مشروح به زبان انگلیسی مکتوب کنند. دربخش  Listening‌ با پخش صداهای ضبط شده با سطح دشواری متفاوت و متغییر، توانایی شنیداری و درک مطالب زبان‌آموزان مرود سنجش قرار می‌گیرد. آزمون Speaking‌  با حضور دو زبان‌آموز انجام می‌شود. دو ممتحن برای این بخش در نظر گرفته شده است که میزان تسلط زبان‌آموزان و داوطلبان آزمون در برقراری ارتباط کلامی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

چرا مدرک PET بگیریم؟

– اعتباری بین المللی _ دومین مدرک رسمی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد.
– اعتباری همیشه ماندگار _ اعتبار این مدرک lifetime  است یعنی تا آخر عمر معتبر بوده و تاریخ انقضا ندارد.
– هزینه پایین _ هزینه آن نسبت به آزمون های بین المللی دیگر به مراتب پایین تر است.
– قابل ارائه به دانشگاه ها برای ادامه تحصیل
– قابل ارائه به سفارت خانه ها جهت امر مهاجرتی و ویزای کار جایگزین آزمون IELTS
– برگزاری دوره های سودمند و حرفه ای _ دوره های آمادگی با کیفیتی بسیار بالا در آکادمی دیاکو برگزار می گردد.
– مورد تائید بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه ها و ارگان های دولتی در سراسر جهان

چگونگی امتیازدهی در آزمون PET

هر یک از این سه بخش، حدود بیست و پنج درصد نمره کل را تشکیل می‌دهند.
امتیاز در نظر گرفته شده برای شما یکی از حروف D، C، B، A یا E خواهد بود که A بالاترین و E پایین‌ترین امتیاز است.
شما برای قبولی در این آزمون و دریافت مدرک، باید امتیاز C یا بالاتر را کسب کنید.

فهرست